Kalem Vitrini

Karatay Dolmakalem

Birinci sınıf Alman ebonit, yarı-mat siyah ve parlak yeşil kombinasyonu. Kalem üzerindeki tüm yüzükler 925 ayar gümüştür. Kapak tepeliği ve bileziği sınırlı sayıda üretilmiştir, siyah mineli gümüştür, kalemin mücevheri klasik Türk motifleriyle bezenmiştir.  Gümüş aksama uyması için rodyum ve rutenyumla kaplanmış 6 numara 18 ayar altın uç. Kişiye özel üretim bu tasarımdan konsept dışında bir benzeri üretilmeyecektir. Kapak gövdeye takılabilse de genel olarak yeterli büyüklükte olduğu için tavsiye etmiyoruz. Dolum ünitesi vidalı 3mm çevirmeli pompadır. İstenildiği taktirde hazne dişlerine silikon gres uygulaması yapılarak damla veya şırınga ile de doldurulabilir. Konya Karatay Medresesi bezemelerinden esinlenerek kişiye özel üretilmiştir.

Ölçüler:
Uzunluk: 150mm Kapaklı, 140mm kapaksız
Çap: 13mm gövde dişleri, 14,5mm gövdenin en kalın noktası, 16,5mm Kapak

Ametist Dolmakalem

Sedefli ve Mor iki tonlu alumilit reçine. 925 ayar gümüş bilezikler ve nikel kaplama çengel. Rutenyum kaplama Jowo #6 uç ünitesi. Sınırlı sayıda yapılmış mudavver rumi nakışlı gümüş tepelik. Kapak arkaya takılabiliyor, yine de tavsiye etmiyoruz. Kapak tepeliğinde iki adet kanal. Çevirmeli pompa ve kartuş ile mürekkepleme.

Ölçüler:
Uzunluk: 141mm Kapaklı, 130mm kapaksız
Çap: 13mm Gövde dişleri, 14,5mm gövdenin kalın noktası, 16.2mm kapak.

Bal-Kaymak Dolmakalem

Hareli Alabaster Reçine, kısmen şeffaftır. Has gümüş yüzükler ve nikel kaplama çelik çengel. Rutenyum/Rodyum kaplama Jowo #6 18k altın uç. Kapak tepeliği PürSanat Atölyesi müzehhipleri tarafından tasarlandı. Özel olarak kalıplanarak 5 adet siyah mineli 5 adet has gümüş döküldü (2 adet mineli, 5 adet yalın gümüş kaldı). Gümüş tepelik Panamalı bir mimar olan Derick Solano’nun siparişiyle Osmanlı üslubu mudavver rumi istifiyle tasarlandı.

Kapağı arkaya takılmıyor. Çevirmeli pompalı Alman K6 ile dolumu yapılıyor. Silikon gres kullanarak damla ve şırınga ile dolumu mümkün. Yarı şeffaf özelliğiyle çok şık manzaralar ortaya çıkıyor.

Ölçüler:
Uzunluk: 135mm kapaklı, 127mm kapaksız
Çap: 13mm gövde dişleri, 14.5mm gövdenin en kalın noktası, 16.2mm kapak

Morötesiz Dolmakalem

Opak AA Reçine. Hubble Teleskobu’nun uzaydan gönderdiği mor toz bulutunu andırdığı için bu ismi verdik. Yüzük ve çengel 24 ayar altın kaplamadır. Jowo #6 18k altın uç. Kapağı arkaya takılmıyor. Çevirmeli pompalı Alman K6 ile dolumu yapılıyor. Silikon gres kullanarak damla ve şırınga ile dolumu mümkün.

Ölçüler:
Uzunluk: 150mm kapaklı, 135mm kapaksız
Çap: 13mm gövde dişleri, 14.8mm gövdenin en kalın noktası, 16mm kapak

Lüks Dağı Tırmanışı

Yeşil-Mavi Sedefli AA Reçine. Yüzükler ve çengel 24 ayar altın kaplamadır. Jowo #6 18k altın uç. Kapağı arkaya takılmıyor. Çevirmeli pompalı Alman K6 ile dolumu yapılıyor. Silikon gres kullanarak damla ve şırınga ile dolumu mümkün.

Ölçüler:
Uzunluk: 140mm kapaklı, 130mm kapaksız
Çap: 13mm gövde dişleri, 14.5mm gövdenin en kalın noktası, 15.8mm kapak

Çerâğân Dolmakalem

Sıkıştırılmış kemik tozu ve alabaster reçine. Yüzükler has gümüş ve çengel çelik. Rutenyum ve rodyum kaplı Jowo #6 18k altın uç. Kapağı arkaya takılmıyor. Çevirmeli pompa ile dolumu yapılıyor. Silikon gres kullanarak damla ve şırınga ile dolumu mümkün. Tepeliği PürSanat’ta tasarlanan Mudavver Rumi nakış, döküm tekniği ile has gümüş olarak yapıldı.

Ölçüler:
Uzunluk: 142mm kapaklı, 130mm kapaksız
Çap: 13mm gövde dişleri, 15mm gövdenin en kalın noktası, 16,2mm kapak

Pandora’nın Kutusu

Alman siyah ebonit, şeffaf AA reçine mürekkep penceresi. Has gümüş el yapımı çengel, bilezik ve özel tasarım tepelik. Jowo #6 Rutenyum kaplama çelik uç. Kapak takılabilse de ebadı rahatsız edici hale geliyor. Çevirmeli pompalı Alman K6 ile dolumu yapılıyor. Silikon gres kullanarak damla ve şırınga ile dolumu mümkün. Mürekkep penceresinden mürekkep miktarını görüyorsunuz.

Ölçüler:
Uzunluk: 155mm kapaklı, 145mm kapaksız
Çap: 13mm gövde dişleri, 14.5mm gövdenin en kalın noktası, 16mm kapak

Nâmık-ı Atîk

Hint Eboniti, altın kaplama bilezikler ve çengel. Çengelin topu dönüyor, 1930’ların tarzına yönelik retrospektif bir kalem. Her dolmakalem severin muhakkak envanterinde olması gereken kalite ve tasarımda. Jowo #6 altın kaplama çelik uç. Kapak arkaya takılabiliyor. Çevirmeli pompa ile dolumu yapılıyor. Silikon gres kullanarak damla ve şırınga ile dolumu mümkün. Mürekkep penceresinden mürekkep miktarını görüyorsunuz. İlk dönem dolmakalemlerin dolum sistemleri tatbik edilebilir.

Ölçüler:
Uzunluk: 142mm kapaklı, 130mm kapaksız
Çap: 13mm gövde dişleri, 13,75mm gövdenin en kalın noktası, 15,6mm kapak

İs Kapsülü Dolmakalem

Manda boynuzuna benzer hareli yarı şeffaf AA reçine. Altın kaplama çelik çengel ve bilezikler. Altın kaplama Jowo #6 çelik uç. Kapak arkaya takılamıyor. Çevirmeli pompa ile dolumu yapılıyor. Silikon gres kullanarak damla ve şırınga ile dolumu mümkün. Mürekkep bu yöntemlerle doldurulunca görsel bir şov haline geliyor.

Ölçüler:
Uzunluk: 145mm kapaklı, 135mm kapaksız
Çap: 13mm gövde dişleri,  15,5mm gövdenin en kalın noktası, 16.5mm kapak çapı

Gül Rayihası

Hareli şeffaf AA reçine Çelik çengel ve Jowo #5 çelik uç. Kapak takılabilse de ebadı rahatsız edici hale geliyor. Çevirmeli pompalı Alman K6 ile dolumu yapılıyor. Silikon gres kullanarak damla ve şırınga ile dolumu mümkün. Mürekkep bu yöntemlerle doldurulunca görsel bir şov haline geliyor.

Ölçüler:
Uzunluk: 145mm kapaklı, 130mm kapaksız
Çap: 13mm gövde gövdenin en kalın noktası, 14.5mm kapak

Okyanus Yeşili

Yarı şeffaf AA reçine rutenyum kaplama çelik çengel ve Jowo #6 Rutenyum kaplama çelik uç. Kapak takılamıyor. Ekosal Alüminyum yüzükler. Siyah polikarbon tepelikler. Çevirmeli pompalı Alman K6 ile dolumu yapılıyor. Silikon gres kullanarak damla ve şırınga ile dolumu mümkün.

Ölçüler:
Uzunluk: 140mm kapaklı, 130mm kapaksız
Çap: 13mm gövde dişleri, 14.5mm gövde, 15.5mm kapak

Ebrulu Sütun

Ebrulu ve siyah hindu ebonit, sert-sağlam ve tabii bir malzeme. Bock #5 vintage yarı esnek çelik uç, el yapımı selüloit damak ve ebonit zarf. Kapak takılabiliyor. Çelik çengel ve ekosal alüminyum yüzükler. İçine entegre pompa sistemi. Şırınga ve damla ile dolumu yapılamıyor.

Ölçüler:
Uzunluk: 135mm kapaklı, 125mm kapaksız
Çap: 13mm gövde, 14.5mm kapak

Şair Kamuflajı

Mermer desenli hindu ebonit, sert-sağlam ve tabii bir malzeme. Jowo #5 iki renk altın kaplama çelik uç. Altın kaplama pirinç yüzük. Kapak takılabiliyor. Çengelsiz tasarım. Çevirmeli pompalı Alman K6 ile dolumu yapılıyor. Silikon gres kullanarak damla ve şırınga ile dolumu mümkün.

Ölçüler:
Uzunluk: 135mm kapaklı, 125mm kapaksız
Çap: 13mm gövde, 14.5mm kapak

Kibrit

Polikarbon reçine gövde, hazne ve kapak, fildişi tozlu reçine. Jowo #5 çelik uç, Altın kaplama pirinç yüzük. Kapak takılabiliyor. Çevirmeli pompalı Alman K6 ile dolumu yapılıyor. Silikon gres kullanarak damla ve şırınga ile dolumu mümkün.

Ölçüler:
Uzunluk: 130mm kapaklı, 125mm kapaksız
Çap: 13mm gövde, 14.5mm kapak

Doğal Seyir

Bubinga gövde ve kapak tepeliği, ebonit hazne ve kapak. Jowo #6 altın kaplama çelik uç ve pirinç yüzükler. Kapak takılabiliyor. Çevirmeli pompalı Alman K6 ile dolumu yapılıyor. Kesinlikle başka metodlarla dolumu yapılmamalıdır. Ahşap üzeri tik yağı, gomalak uygulaması yapılsa da ahşap ile mürekkebin temasının minimum olması gerekiyor. Günlük kullanıma uygun değildir, itinalı bakım ve kullanım gerektiren koleksiyonluk bir modeldir.

Ölçüler:
Uzunluk: 140mm kapaklı, 130mm kapaksız
Çap: 13mm gövde, 14.5mm kapak